Teknologian ja viestinnän lukuvuosi 2013-2014 

Lyseotien koulussa on oppilaskeskeinen ja yhteisöllinen toimintaympäristö. Tavoitteena on jokaisen oppilaan henkilökohtainen kohtaaminen ja oppimisen ilon säilyttäminen. Koulussamme oppilaita kannustetaan omatoimisuuteen, omien vahvuuksien tunnistamiseen ja monipuolisuuteen.

Koulumme vahvuus ovat pienet opetusryhmät, pätevä henkilöstö sekä ajanmukaiset opetusvälineet ja -materiaalit sekä laadukkaat opetus- ja liikuntatilat. Koulu toimii yhdessä Sonkajärven lukion kanssa ja on tiiviissä yhteistyössä Rutakon alakoulun kanssa.


Lyseotien koulu
Lyseotie 3
74300 Sonkajärvi

 
Wilma -ohjelma: https://wilma.sonkajarvi.fi
                (HUOM. MUUTTUNUT OSOITE)
 

rehtori Auli Halonen
auli.halonen@sonkajarvi.fi

040-543 6180

koulusihteeri Tuula Kortelainen
tuula.kortelainen@sonkajarvi.fi

040-675 0015
opettajat 040-675 0016
opinto-ohjauksesta vastaava opettaja Anu Saviniemi
anu.saviniemi@sonkajarvi.fi


040-572 8414

terveydenhoitaja Milla Lotvonen
milla.lotvonen@ylasavonsote.fi

040-712 1074
kuraattori Marika Pihakumpu
marika.pihakumpu@ylasavonsote.fi
040-712 1157

koulupsykologi Miia Rissanen

miia.rissanen@ylasavonsoten.fi

040-712 6731
talonmies Erkki Lehtola

           
040-559 6317